uvodka1
uvodka2

Design pro muže / Design pro ženy / Design pro všechny

V roce 2018 na konci listopadu se v Ostravě opět udál velký designový svátek.

Od pátku do neděle jsme mohli společně navštívit celkem 90 expozic, potkat 205 vystavujících, 11 workshopů a 9 přednášek předních osobností českého designu (Olgoj Chorchoj, David Karásek, Rony Plesl, Michal Bačák, Tomski&Polanski, Jakub Berdych, Ferdinand Leffler a další). Návštěvníků bylo přes 7000,. a navzdory nepřízni počasí korzovali celý víkend po areálu s nadšením.

Industriální Dolní Vítkovice zkrátka fascinují. V Gongu vystavovalo 84 firem, byly zde přednáškové prostory a hlavní komunikační setkávací prostor v “galerii”. V prostorách Hlubiny byl již tradičně designový market, prezentovali se menší firmy a značky a nově také přibyla mužská zóna. Meat design Ostrava je svým rozsahem, významem a zaměřením jednou z nejvýznamnějších akcí tohoto druhu v ČR a v Moravskoslezském kraji pak jedinou.

Fotogalerie 2018

Nejlepší instalace

vitez

Na čtvrtém ročníku ostravského Meat Designu se poprvé uskutečnil výběr nejlepších instalaci mezi vystavujícími. Výběr nejlepší instalace mezi malými a velkými vystavovateli probíhal během všech tří dnů, výstava se letos konala v halách Dolu Hlubina i v GONGU. Každým rokem se úroveň instalací zvyšuje a letošní ročník nebyl výjimkou - porota neměla snadné rozhodování.

Mezi velkými firmami ovšem jednoznačně zvítězila značka Form Design, která měla instalaci ve foyer multifunkční haly Gong. Instalace výrobce nábytku z Kozmic u Hlučína především zaujala zavěšeným podhledem, který by tvořen z fragmentů jimi vyráběných židlí. Prezentace jako celek působila jednotně a kompaktně, čemuž pomohla dispozice celého stánku i subtilní regál s novou kolekcí židlí.

Mezi malými firmami byla konkurence silnější, nicméně jako vítěz bylo vybráno studio P3L1 z Rožnova pod Radhoštěm. Studio zabývající se především sklem a keramikou zaujalo porotu čistotou, jakou své produkty vystavili, v kontrastu s jejich destruktivním pojetím kolekce Ruins. Studio P3L1 ukázalo, že minimalismus u prezentace ještě stále může nejlépe podpořit samotný produkt.

Mezi malými firmami byla konkurence silnější, nicméně jako vítěz bylo vybráno studio P3L1 z Rožnova pod Radhoštěm. Studio zabývající se především sklem a keramikou zaujalo porotu čistotou, jakou své produkty vystavili, v kontrastu s jejich destruktivním pojetím kolekce Ruins. Studio P3L1 ukázalo, že minimalismus u prezentace ještě stále může nejlépe podpořit samotný produkt.

Mezinárodní porota, která instalace vybírala byla v tomto složení:

  • Ondřej Turoň (CZ)
  • Dominik Kavalčík (SVK)
  • Katarzyna Worek (PL)
  • Agoston István (HUN)

O Meatdesignu

MEAT český design
je cool!

Český design už je ve světě dávno stejným pojmem, jako české sklo, český křišťál, nebo český Jarda Jágr… Už to by byl naprosto dostatečný důvod proto, nenechat si ujít 4. ročník unikátní a na Moravě bezkonkurenčně největší přehlídky českého designu.

Přidejte si k tomu úžasnou industriální atmosféru Dolní oblasti Vítkovic. Nestačí? Přednášky opravdových hvězd, jako jsou Rony Plesl, Michal Bačák nebo borci ze Studia Olgoj Chorchoj. Pořád málo? Co takhle parádní workshopy, které jinde nenajdete. Letadla, auta, drony, obří televizory. Možnost nakoupit originální vánoční dárky.

Chcete mít obyčejný víkend, nebo raději MEAT DESIGN?

MEAT spoustu skvělého jídla
na jednom místě!

Design je skvělá pastva pro oči, ale s prázdným žaludkem by to nebylo ono. O to, abyste si MEAT DESIGN vychutnali doslova všemi smysly, se postará naše naprosto originálně vyladěná, všehochutí vytuněná gastro zóna.

Sladká, slaná, horká, studená, nabitá inspiracemi z celého světa a přesto ryze místní. Naplněná vůněmi, které nenechají nejen jednoho, ale dokonce ani dva a více gurmánů chladnými. K tomu si přidejte opojný zážitek ze skvělých vín, koktejlů, té nejlepší výběrové kávy a samozřejmě dobrého piva. Výsledek? Svět dokáže být dokonalý. Stačí si ho umět vychutnat!

MEAT děti
znamená vzít je s sebou!

Zrušte hlídání u babiček, nebo u kamarádek. Ty raději vezměte s sebou a svoje děti rozhodně taky, protože se na ně těšíme. Je téměř jisté, že si to u nás užijí minimálně stejně dobře, jako vy. Do naprostého hracího transu je přivede Školička Šídlo, která pro ně připravila spoustu montessori aktivit. Pravděpodobně se jim o nich budou zdát nádherné sny ještě na Velikonoce.

Tuhle školičku jsme navíc nevybrali jen tak náhodou. Je to totiž jediná školka v kraji, kde děti přijdou do styku s kvalitními designovými hračkami namísto plastových hrůz, které jsou všude kolem. S největší péčí se postaráme, aby i vaše děti mohly MEAT DESIGN!

Kontakty naleznete na stránkách aktuálního ročníku Meat Designu www.meatdesign.cz.

Hlavní partneři

Mediální partneři

Partneři